Jdi na obsah Jdi na menu
 

Drakiáda 2009

3. 10. 2009

Tak už je to za námi. Odpoledne v sobotu 3. října 2009 se jsme se sešli s mnohými kolovratskými I nekolovratskými přáteli a spřízněnci mateřského centra  na podzimní drakiádě spojené s táborákem. Sešlo se nás nespočet, jen dětí bylo necelých osmdesát, a to kojenci v kočárkách nebyli započítáni. 

Draci se začali nad polem mezi Kolovraty a Benicemi vznášet po třetí hodině a poslední drak dosedl v pět hodin. Počasí na provětrání draků bylo ideální. Nebe bylo modré, slunce svítilo a vítr foukal a foukal a foukal.

Dráčci si cestovali po obloze a jen občas nějaký neposeda se utrhl a ulétl nebo se zamotal do korun nedalekých topolů. Ale tak je to každým rokem. Vždy jsou zlobiví dráčci a vždy jsou některé děti smutné. V sobotu ale smutek dlouho netrval. Pod topoly seděla hodná teta Jana a nešťastníky pěkně zmalovala podle přání. Do nikoho netloukla, jen podle přání vybarvila speciálními barvičkami dětské obličeje.

A když už byly děti a rodiče dostatečně vyfoukaní a hladoví nebo bez draka, prošli si v blízkém sadě pohádkovou bojovku. Ze stromů na ně koukali Čmelda a Brumda, Edudant a Francimor, Rákosniček, Mája s Vilíkem, Cipísek s Rumcajsem a Mankou a mnohé další pohádkové postavy.

Se splněnými úkoly si děti došly pro zasloužené brumlíky k ohništi u dětského hřiště. Zde se všichni občerstvili svými buřtíky a pro rodiče bylo přichystané překvapení v podobě piva.

Po brzké večeři se děti rozutekly okolo kopce a až do pozdních hodin běhaly po hřišti, provětrávaly místní atrakce, kutálely a házely balónky, prostě dováděly, tak ja se na děti sluší a patří. 

Dospělí si mohly užít zasloužený klid na povídání s přáteli, známými a sousedy.

Poslední děti opouštěly hřiště za tmy, ale naše požární hlídka se nevzdala a vytrvala i s pípou do pozdních nebo možná brzkých hodin.

Letošní drakiáda a i následující táborák se velmi vydařil. Teď už se chystá dýňová slavnost. Ta bude začátkem listopadu, kdy už bude výrazně chladněji a hlavně bude tma. Jste-li dobrodružné povahy a máte-li rádi lampiónky pojďte s námi.

Dana


 

 

Náhledy fotografií ze složky Drakiáda a táborák 2009